Kullanıcı:
Şifre:


Şifremi Hatırlat
  Üye Sayisi: 2326
  Ziyaretçi Sayisi: 536161
HİKİNG
ÇÖMLEKÇİ - MERYEMANA - ÇÖMLEKÇİ
[ 23.02.2020 - 23.02.2020 ]
Ayrıntılar

 SEVGİLİ DEDAK ÜYELERİ VE MİSAFİRLERİ

23 ŞUBAT PAZAR GÜNÜ MERYEMANA- BÜLBÜLDAĞI PARKURU İKİ GRUP OLARAK YÜRÜNECEKTİR.  ORMAN İÇERİSİNDEN ÇOK DİK TIRMANIŞ İÇERMEYEN PARKURUMUZDA BÜLBÜLDAĞININ GÜZELLİKLERİNİ YAŞAYACAKSINIZ. HER İKİ GRUP DA YÜRÜYÜŞE ÇÖMLEKÇİDEN BAŞLAYACAKTIR.  A GRUBU MERYEMANA YA YAKLAŞIK 12 KM YÜRÜYECEK,  B GRUBU İSE SURLARIN ÜZERİNDEN MERYEMANA YA KADAR 18 KM YÜRÜYECEKTİR. KAHVALTI MOLASI MENDERES’ TE VERİLECEKTİR.

ETKİNLİK REHBERLERİ

A GRUBU REHBERİ: NEŞE BALKANLI

B GRUBU REHBERİ: İSMAİL ASLAN

 

ARAÇ GÜZERGÂHIMIZ ŞÖYLEDİR:

1. ARAÇ SAAT  07.10 EVKA 2. EĞİTİMCİLER SİTESİ ÖNÜ,

                       07.15 ATAKENT,

                      07.20 BOSTANLI VAPUR İSKELESİ OTOBÜS DURAĞI

                     07.30 KARŞIYAKA VAPUR İSKELESİ

                     07.45 BORNOVA MİGROS KARŞISI

                      08.00 SUPHİ KOYUNCUOĞLU LİSESİ ÖNÜ              

2. ARAÇ        07.25 FAHRETTİN ALTAY MEYDANI HATAY CADDESİ       

                        YOLUYLA

                        07.35 HATAY ÜÇYOL

3. ARAÇ          07.30 BUCA ÜÇKUYULAR, BUCA HEYKEL VE MENDERES CADDESINDEN

                      07.45 ŞİRİNYER

                      08.00 ORCANER

ARAÇ SORUMLULARI

KARŞIYAKA BORNOVA ARACI:    VEHBİ YILMAZ  5336520413     

HATAY ARACI:                              SÜHEDA KIZILÇAM  5334355417                                   

BUCA ARACI:                                SİBEL KARADAĞ   5334354819                             

 

YENİ YÜRÜYÜŞE KATILACAKLAR. ALTI TIRTIKLI BİLEĞİ SARAN BOT, SIRT ÇANTASI, ENERJİ DENGELEYİCİ YİYECEK VE İÇECEK, YEDEK GİYSİ VE BİR ÖĞÜN HAFİF KUMANYALIK İLE GELMELERİ ÖNERİLİR.

ETKİNLİK KURALLARI
1- SERVİS SAATİNDEN EN AZ 5DK ÖNCE DURAKLARDA HAZIR BULUNMAK GEREKMEKTEDİR. ARAÇLAR HAREKET SAATİNDE BEKLEMEKSİZİN KALKACAKTIR. GİDİŞ VE DÖNÜŞTE SERVİS DURAKLARI AYNIDIR.
2- YÜRÜYÜŞ ROTASI, HAREKET SAATLERİ, GRUP ADINA ALINACAK KARAR VB. KONULARDA REHBER TEK KARAR ALMA MERCİİDİR. REHBERE MÜDAHALE EDİLMEMELİDİR.
3- İLK DEFA YÜRÜYÜŞE GELENLER, KONDİSYONU DÜŞÜK OLANLAR VE KENDİNİ O HAFTA İYİ HİSSETMEYENLER MUTLAKA A GRUBU İLE YÜRÜMELİDİR. YÜRÜYÜŞ SIRASINDA ÖNCÜ REHBERİ GEÇMEMELİ ARTÇI REHBERİN GERİSİNDE KALINMAMALIDIR. YÜRÜYÜŞ TEMPOSUNA UYMALI, KOPUKLUKLARA SEBEBİYET VERİLMEMELİDİR.
4- REHBERİN BİLGİSİ HARİCİNDE GRUPTAN KESİNLİKLE AYRILMAMALIDIR.
5- ETKİNLİKLERDE KESİNLİKLE SIGARA VE ALKOL KULLANILMAMAKTADIR. DOĞAYA ÇÖP ATILMAMALI VE ÜRETİLEN ÇÖPLER GERİ GETİRİLMEDİR. ÇEVREYE, HAYVANLARA VE ÖZEL ARAZİLERE ZARAR VERİLMEMELİDİR.
6- ETKİNLİKLERİMİZ SAYGILI, UYUMLU, ÖZVERİLİ VE DOĞAYA DEĞER VEREN KİŞİLERE MAHSUSTUR. KATILIMCILARIN HİZMET VE KONFOR ARAYIŞINDA OLMAMASI GEREKMEKTEDİR.. FAALİYETLERİMİZE KATILIM GÖNÜLLÜLÜK TEMELİNE DAYANDIĞI İÇİN HER BİREYDEN, KENDİ SINIRLARININ BİLİNCİNDE OLMASI VE KENDİ SORUMLULUĞUNU ALMASI BEKLENİR. GEREK ULAŞIM GEREKSE ETKİNLİK SIRASINDA MEYDANA GELEBİLECEK KAZALARDAN DOLAYI REHBERİN VE KULÜP YÖNETİCİLERİNİN HİÇBİR YASAL SORUMLULUĞU YOKTUR.
7- YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

8-.EĞER KRONİK BİR RAHATSIZLIĞINIZ VARSA İLACINIZI VE MEVSİM DEĞİŞİKLİĞİNDEN KAYNAKLANAN ALERJİK DURUMLARA KARŞI KULLANABİLECEĞİNİZ İLAÇLARI MUTLAKA YANINIZDA BULUNDURMAYI İHMAL ETMEYİNİZ.

GEÇMİŞ YILLARDAN AİDAT BORCU OLAN ÜYELERİN ÖDEMELERİNİ YAPINCAYA KADAR KATILDIKLARI ETKİNLİKLERDE MİSAFİR STATÜSÜNDEN ÜCRETLENDİRİLECEKLERDİR. .
ÜYE AİDATI BORCUNU YATIRMAK İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZ YÖNETİME VEYA BANKAYA YATIRABİLİRSİNİZ. BANKA HESAP NUMARAMIZ ZİRAAT BANKASI KONAK ŞUBESİ 34795206-5002, “İZMİR 9 EYLÜL DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI SPOR KULÜBÜ” 

(İBAN NO:TR650001000776347952065002)

WEB SİTEMİZİ, FACEBOOK SAYFAMIZI İZLEMEYE VE TELESEKRETERİMİZİ DİNLEMEYE DEVAM EDİNİZ.
SAĞLIK MUTLULUK VE ŞANS SİZİNLE OLSUN