Kullanıcı:
Şifre:


Şifremi Hatırlat
  Üye Sayisi: 2266
  Ziyaretçi Sayisi: 515285
DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
ANSIZCA KANYONU
[ 12.05.2019 - 12.05.2019 ]
Ayrıntılar

 SEVGİLİ DEDAK ÜYELERİ VE MİSAFİRLERİ;

12 MAYIS 2019 PAZAR GÜNÜ SİPİL DAĞI’NIN GÜNEY YAMAÇLARINDA BULUNAN ŞİRİN BİR KÖY OLAN ANSIZCA’DAN, YÜRÜYÜŞE BAŞLIYAYAĞIZ. ANSIZCA KANYONU BOYUNCA ÇOĞUNLUKLA YEMYEŞİL PATİKALARDAN VE VADİ BOYUNCA DERİN AKAN DERE KIYISINDAN YÜRÜYECEĞİZ.  DOĞA GÜZELLİĞİ İÇERİSİNDE ÖĞLE MOLASINI VERDİKTEN SONRA ANSIZCA KÖYÜNE DÖNECEĞİZ.

PARKURU A VE B OLARAK 2 GRUP HALİNDE YÜRÜYECEĞİZ.

YÜRÜYÜŞE KATILACAK ARKADAŞLARIN TDF LİSANSLARI VE ÜYE KİMLİK KARTLARINI YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR. YOL ÜCRETİ ÜYELER 22 TL, MİSAFİRLER 25 TL, 21 YAŞ ALTI ÖĞRENCİ 18 LİRADIR.


ÖNEMLİ;

ETKİNLİK REHBERLERİMİZİN “YÜRÜYÜŞ KIYAFETLERİ VE KRİTERLERİNE UYGUN OLMAYAN KİŞİLERİ “YÜRÜYÜŞLERE ALMAMA HAKKI VARDIR.

ETKİNLİK REHBERLERİ

A GRUBU: İLKNUR SÖZÜNDEDURAN

B GRUBU: SİBEL ANDİÇ KARADAĞ

ARAÇ GÜZERGÂHIMIZ ŞÖYLEDİR:1. ARAÇ PAZAR SABAHI SAAT

07.10 EVKA 2. EĞİTİMCİLER SİTESİ ÖNÜ,

07.15 ATAKENT,

07.20 BOSTANLI VAPUR İSKELESİ OTOBÜS DURAĞI

07.30 KARŞIYAKA VAPUR İSKELESİ

07.45 BORNOVA MİGROS KARŞISI

08.00 SUPHİ KOYUNCUOĞLU LİSESİ ÖNÜ2. ARAÇ                                 

 07.30  FAHRETTİN ALTAY MEYDANI

 07.45  İNÖNÜ CADDESİ YOLUYLA ÜÇYOL

  08.00 ŞİRİNYER

  08.05 BUCA BELEDİYE

 08.10 BUCA HEYKEL

 08.15 BUCA  ÜÇKUYULAR

 

TÜM ARAÇLAR BORNOVA MERKEZDE BULUŞACAKTIR.

 

ARAÇ SORUMLULARI

KARŞIYAKA BORNOVA ARACI                     VEHBİ YILMAZ                  0533 6520413

HATAY ARACI                                                SUHEDA KIZILÇAM       0533 4355417 YENİ YÜRÜYÜŞE KATILACAKLAR. ALTI TIRTIKLI BİLEĞİ SARAN BOT, SIRT ÇANTASI, ENERJİ DENGELEYİCİ YİYECEK VE İÇECEK, YEDEK GİYSİ VE BİR ÖĞÜN HAFİF KUMANYA İLE GELMELERİ ÖNERİLİR.ETKİNLİK KURALLARI

1- SERVİS SAATİNDEN EN AZ 5 DK ÖNCE DURAKLARDA HAZIR BULUNMAK GEREKMEKTEDİR. ARAÇLAR HAREKET SAATİNDE BEKLEMEKSİZİN KALKACAKTIR. GİDİŞ VE DÖNÜŞTE SERVİS DURAKLARI AYNIDIR.

2- YÜRÜYÜŞ ROTASI, HAREKET SAATLERİ, GRUP ADINA ALINACAK KARAR VS. KONULARDA REHBER TEK KARAR ALMA MERCİDİR. REHBERE MÜDAHALE EDİLMEMELİDİR.

3- İLK DEFA YÜRÜYÜŞE GELENLER, KONDİSYONU DÜŞÜK OLANLAR VE KENDİNİ O HAFTA İYİ HİSSETMEYENLER MUTLAKA A GRUBU İLE YÜRÜMELİDİR. YÜRÜYÜŞ SIRASINDA ÖNCÜ REHBERİ GEÇMEMELİ ARTÇI REHBERİN GERİSİNDE KALINMAMALIDIR. YÜRÜYÜŞ TEMPOSUNA UYMALI, KOPUKLUKLARA SEBEBİYET VERİLMEMELİDİR.

4- REHBERİN BİLGİSİ HARİCİNDE GRUPTAN KESİNLİKLE AYRILMAMALIDIR.

5- ETKİNLİKLERDE KESİNLİKLE SIGARA VE ALKOL KULLANILMAMAKTADIR. DOĞAYA ÇÖP ATILMAMALI VE ÜRETİLEN ÇÖPLER GERİ GETİRİLMEDİR. ÇEVREYE, HAYVANLARA VE ÖZEL ARAZİLERE ZARAR VERİLMEMELİDİR.

6- ETKİNLİKLERİMİZ SAYGILI, UYUMLU, ÖZVERİLİ VE DOĞAYA DEĞER VEREN KİŞİLERE MAHSUSTUR. KATILIMCILARIN HİZMET VE KONFOR ARAYIŞINDA OLMAMASI GEREKMEKTEDİR.. FAALİYETLERİMİZE KATILIM GÖNÜLLÜLÜK TEMELİNE DAYANDIĞI İÇİN HER BİREYDEN, KENDİ SINIRLARININ BİLİNCİNDE OLMASI VE KENDİ SORUMLULUĞUNU ALMASI BEKLENİR. GEREK ULAŞIM GEREKSE ETKİNLİK SIRASINDA MEYDANA GELEBİLECEK KAZALARDAN DOLAYI REHBERİN VE KULÜP YÖNETİCİLERİNİN HİÇBİR YASAL SORUMLULUĞU YOKTUR.

7- YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

8-.EĞER KRONİK BİR RAHATSIZLIĞINIZ VARSA İLACINIZI VE MEVSİM DEĞİŞİKLİĞİNDEN KAYNAKLANAN ALERJİK DURUMLARA KARŞI KULLANABİLECEĞİNİZ İLAÇLARI MUTLAKA YANINIZDA BULUNDURMAYI İHMAL ETMEYİNİZ.

GEÇMİŞ YILLARDAN AİDAT BORCU OLAN ÜYELERİN ÖDEMELERİNİ YAPINCAYA KADAR KATILDIKLARI ETKİNLİKLERDE MİSAFİR STATÜSÜNDEN ÜCRETLENDİRİLECEKTİR.ÜYE AİDATI BORCUNU YATIRMAK İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZ YÖNETİME VEYA BANKAYA YATIRABİLİRSİNİZ. BANKA HESAP NUMARAMIZ ZİRAAT BANKASI KONAK ŞUBESİ 34795206-5002, “İZMİR 9 EYLÜL DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI SPOR KULÜBÜ”

(İBAN NO:TR650001000776347952065002)

WEB SİTEMİZİ, FACEBOOK SAYFAMIZI İZLEMEYE VE TELESEKRETERİMİZİ DİNLEMEYE DEVAM EDİNİZ.

SAĞLIK MUTLULUK VE ŞANS SİZİNLE OLSUN

 

 

.