Kullanıcı:
Şifre:


Şifremi Hatırlat
  Üye Sayisi: 2234
  Ziyaretçi Sayisi: 498722
DOĞA YÜRÜYÜŞÜ
TİRE- KAPLANDAĞI-GÜME DAĞI
[ 06.05.2018 - 06.05.2018 ]
Ayrıntılar

 SEVGİLİ DEDAK ÜYELERİ VE MİSAFİRLERİ

 

TİRE –KAPLANDAĞI PARKURU 2 GRUP HALİNDE YÜRÜNECEKTİR.  GRUPLAR DEREKAHVEDEN YÜRÜYÜŞE BAŞLAYACAK, B GRUBU GÜME DAĞINA ZİRVE YAPACAKTIR. A GRUBU İSE KAPLAN KÖYÜNE YÜRÜYECEK, BURADAKİ MOLADAN SONRA TEKRAR TİRE’YE DÖNECEKTİR. A GRUBU PARKURU PANORAMİK ÖZELLİĞE SAHİP 3 SAATLİK BİR PARKURDUR.  YOL ÜCRETİ ÜYELERİMİZE 25 TL, MİSAFİRLERE 28 TL, ÖĞRENCİLERE 20 TL DİR. KAHVALTI MOLASI TORBALI DA VERİLECEKTİR. İSTEYENLER KAHVALTILIKLARINI ORADANDA TEMİN EDEBİLİRLER.

 

A GRUBU REHBERİ : NİLÜFER AÇAN

B GRUBU REHBERİ : ALİ ERKEK

 

ARAÇ GÜZERGAHIMIZ ŞÖYLEDİR: 1.ARAÇ

PAZAR SABAHI SAAT

 07:10 EVKA 2. EĞİTİMCİLER SİTESİ ÖNÜ,

 07.15 ATAKENT,

 07.20 BOSTANLI VAPUR İSKELESİ OTOBÜS DURAĞI

  07.30 KARŞIYAKA VAPUR İSKELESİ

  07.45 BORNOVA MİGROS KARŞISI

  08.00 SUPHİ KOYUNCUOĞLU LİSESİ ÖNÜ

 

2. ARAÇ 07.30  BUCA ÜÇKUYULAR, BUCA HEYKEL VE MENDERES 

CADDESINDEN

07.45 ŞİRİNYER

08.00 KONAK  VİYADÜK ALTI

3. ARAÇ 07.25 ÜÇKUYULAR HATAY CADDESİ YOLUYLA

 08.00 KONAK VİYADÜK ALTI 

 

ARAÇ SORUMLULARI

KARŞIYAKA BORNOVA ARACI   İSMAİL ARSLAN   0532 7906996

HATAY ARACI      SUHEDA KIZILÇAM       0533 4355417

BUCA ARACI                     SİBEL ANDİÇ             0533 4354819

 

YENİ YÜRÜYÜŞE KATILACAKLAR. ALTI TIRTIKLI BİLEĞİ SARAN BOT, SIRT ÇANTASI, ENERJİ DENGELEYİCİ YİYECEK VE İÇECEK, YEDEK GİYSİ VE, BİR ÖĞÜN HAFİF KUMANYALIK İLE GELMELERİ ÖNERİLİR.

 

ETKİNLİK KURALLARI

1- SERVİS SAATİNDEN EN AZ 5DK ÖNCE DURAKLARDA HAZIR BULUNMAK GEREKMEKTEDİR. ARAÇLAR HAREKET SAATİNDE BEKLEMEKSİZİN KALKACAKTIR. GİDİŞ VE DÖNÜŞTE SERVİS DURAKLARI AYNIDIR.

2- YÜRÜYÜŞ ROTASI, HAREKET SAATLERİ, GRUP ADINA ALINACAK KARAR VB. KONULARDA REHBER TEK KARAR ALMA MERCİİDİR. REHBERE MÜDAHALE EDİLMEMELİDİR.

3- İLK DEFA YÜRÜYÜŞE GELENLER, KONDİSYONU DÜŞÜK OLANLAR VE KENDİNİ O HAFTA İYİ HİSSETMEYENLER MUTLAKA A GRUBU İLE YÜRÜMELİDİR. YÜRÜYÜŞ SIRASINDA ÖNCÜ REHBERİ GEÇMEMELİ ARTÇI REHBERİN GERİSİNDE KALINMAMALIDIR. YÜRÜYÜŞ TEMPOSUNA UYMALI, KOPUKLUKLARA SEBEBİYET VERİLMEMELİDİR.

4- REHBERİN BİLGİSİ HARİCİNDE GRUPTAN KESİNLİKLE AYRILMAMALIDIR.

5- ETKİNLİKLERDE KESİNLİKLE SIGARA VE ALKOL KULLANILMAMAKTADIR. DOĞAYA ÇÖP ATILMAMALI VE ÜRETİLEN ÇÖPLER GERİ GETİRİLMEDİR. ÇEVREYE, HAYVANLARA VE ÖZEL ARAZİLERE ZARAR VERİLMEMELİDİR.

6- ETKİNLİKLERİMİZ SAYGILI, UYUMLU, ÖZVERİLİ VE DOĞAYA DEĞER VEREN KİŞİLERE MAHSUSTUR. KATILIMCILARIN HİZMET VE KONFOR ARAYIŞINDA OLMAMASI GEREKMEKTEDİR.. FAALİYETLERİMİZE KATILIM GÖNÜLLÜLÜK TEMELİNE DAYANDIĞI İÇİN HER BİREYDEN, KENDİ SINIRLARININ BİLİNCİNDE OLMASI VE KENDİ SORUMLULUĞUNU ALMASI BEKLENİR. GEREK ULAŞIM GEREKSE ETKİNLİK SIRASINDA MEYDANA GELEBİLECEK KAZALARDAN DOLAYI REHBERİN VE KULÜP YÖNETİCİLERİNİN HİÇBİR YASAL SORUMLULUĞU YOKTUR.

7- YÜKSEK TANSİYON, KALP, ASTIM, ADALE/EKLEM ROMATİZMASI, EPİLEPSİ, SARA vb. DOĞADA TEDAVİSİ SON DERECE GÜÇ OLAN HASTALIKLARA SAHİP KİŞİLERİN DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILMASI UYGUN DEĞİLDİR.

8-.EĞER KRONİK BİR RAHATSIZLIĞINIZ VARSA İLACINIZI VE MEVSİM DEĞİŞİKLİĞİNDEN KAYNAKLANAN ALERJİK DURUMLARA KARŞI KULLANABİLECEĞİNİZ İLAÇLARI MUTLAKA YANINIZDA BULUNDURMAYI İHMAL ETMEYİNİZ

 

12.03.2016 GENEL KURUL TOPLANTISINDA GEÇMİŞ YILLARDAN AİDAT BORCU OLAN ÜYELERİN ÖDEMELERİNİ YAPINCAYA KADAR KATILDIKLARI ETKİNLİKLERDE MİSAFİR STATÜSÜNDEN ÜCRETLENDİRMELERİ KARARI ALINMIŞTIR. 

BU KARAR YENİ YÜRÜYÜŞ SEZONUNDAN İTİBAREN UYGULANMAYA BAŞLANACAKTIR.

ÜYE AİDATI BORCUNU YATIRMAK İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZ YÖNETİME VEYA BANKAYA YATIRABİLİRSİNİZ. BANKA HESAP NUMARAMIZ  ZİRAAT BANKASI KONAK ŞUBESİ İZMİR DOKUZ EYLÜL DAĞCILIK 34795206-5002

WEB SİTEMİZİ, FACEBOOK SAYFAMIZI İZLEMEYE VE TELESEKRETERİMİZİ DİNLEMEYE DEVAM EDİNİZ.

SAĞLIK MUTLULUK VE ŞANS SİZİNLE OLSUN